Kardeşe cinsel istismara 12 yıl hapis

Kardeşe cinsel istismara 12 yıl hapis

Kayseri’de 13 yaşındaki kardeşine cinsel istismarda bulunan erkeğe 12 yıl hapis cezası verildi. 

Kayseri’de, kız kardeşi 13 yaşındaki H.B.B.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 25 yaşındaki Durmuş B. 12 yıl hapis cezasına mahkum oldu.

Olay, geçen Kasım ayında meydana geldi. Durmuş B., kız kardeşine cinsel istismarda bulundu. 1.5 ay sonra ağabeyinin yaptığı istismarı arkadaşlarına, daha sonra öğretmenine anlatan H.B.B, durumun polise bildirilmesi üzerine Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülerek ifade verdi. Polis, istismarcı ağabeyi yakalayarak gözaltına aldı. İfadesi alınan Durmuş B. çıkarıldığı nöbetçi hakimlikte tutuklandı.

Kayseri 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu Durmuş B. ve mağdur kardeşi H.B.B. hazır bulundu. Ağabey, "Alkol nedeni ile hiçbir şey hatırlamıyorum. Kardeşime istismarda bulunmam söz konusu değildir" dedi. Ağabeyinin istismarına uğradığını ileri süren H.B.B., duruşma salonuna kelepçeli olarak getirilen ağabeyini görünce gözyaşlarını tutamadı. Şikayetçi olmadığını söyleyen H.B.B. pedogog eşliğinde verdiği ifadede, olayın arkadaşlarına anlattığı gibi olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, Durmuş B.'yi, kız kardeşine istismarda bulunması nedeniyle “Çocuğa cinsel istismar suçundan” 12 yıl hapis cezasına mahkum etti. (DHA)

www.evrensel.net