Ordu'da yavru karaca seferberliği

Ordu'da yavru karaca seferberliği

Ordu'da yabani hayvanlardan kurtarılan 12 karaca Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Ordu'da ilkbaharın gelmesiyle birlikte dağlardan yabani hayvanlardan kaçarak köylere inen karacalar yavrulamaya başladı. Köylüler de fındık bahçelerinde ve ormanlık alanlarda buldukları karaca yavrularını yabani hayvanlardan ve köpeklerden korumak için, bulundukları yerden alarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü yetkililerine teslim ediyor.

Mesudiye İlçesi Devlet Hastanesinde görev yapan doktorların otomobilinin önüne çıkan bir yavru karaca alınarak, doktorlar tarafından beslendikten sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü ekibine teslim edildi. 

Ulubey ilçesinde fındık bahçesinde ot biçen Şenel Şahin’in bulduğu, köpeklerin kovaladığı iki karaca yavrusu da kurtarılarak görevlilere verildi. Son bir haftada köylüler tarafından doğada bulunan 12 karaca yavrusunun görevlilere teslim edildiği, karacaların daha sonra anlaşmalı veterinere götürüldüğü belirtildi. Burada tedavileri yapılarak beslenen karacaların iyileşip büyüdükten sonra tekrar doğaya bırakılacağı belirtildi. (Ordu/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 15 Mayıs 2017 14:26
www.evrensel.net