DAÜ-SEN: Gülmen ve Özakça için 1 günlük açlık grevindeyiz

DAÜ-SEN: Gülmen ve Özakça için 1 günlük açlık grevindeyiz

Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası Gülmen ve Özakça için 1 günlük açlık grevine gideceklerini açıkladı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN) yaptığı açıklamada Gülmen ve Özakça için 1 günlük açlık grevine gideceklerini açıkladı.

Kanun Hükmünde Kararnameler ile ihraç edilen eğitim emekçileri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın “işimizi geri istiyoruz!” talebi ile 6 aydır süren direnişlerinin parçası olarak 67 gündür açlık grevinde olduğu hatırlatılan açıklamada şöyle denildi: “Meslektaşlarımız açlık grevine başlarken “Korkun açlığımızdan” demişler ve eklemişlerdi “Halkımızın vicdanına güveniyoruz”. 67 gün oldu; yüreklerin ağlama, vicdanların ses verme, adaletin ayağa kalkma zamanı çoktan geçti! Ellerimizden kayıp giden insan hayatıdır, çiğnenen insanlık onurudur! 

Üstümüze çöken karanlık günlere rağmen gelecek günlere inancımız hala var, çocuklarımıza daha güzel bir coğrafya bırakmak için gücümüz daha bitmedi! Bu inancımızı ve gücümüzü bir araya getirerek, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın direnişine destek vermek için, seslerine bir ses daha katmak için, “Yalnız değilsiniz!” diye haykırmak için 16 Mayıs 2017 Salı günü 1 günlük açlık grevine gidiyoruz. Destek olmak isteyen üyelerimiz ve yurttaşlarımız saat 08:00’da DAÜ Kampüsü Ana Giriş Kapısı önünde bizlere katılabilirler.” (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net