Yaşamak, yaşatmaktan yanayız: Talepleri karşılansın

Yaşamak, yaşatmaktan yanayız: Talepleri karşılansın

Mardin Kızıltepe'de eğitim emekçileri Ankara’da 67 gündür de açlık grevinde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın taleplerinin karşılanmasını istedi.

Ankara’da, Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde 67 gündür açlık grevinde olan eğitim emekçileri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın taleplerinin karşılanması için Mardin Kızıltepe’den emekçiler de basın açıklaması yaptı.

‘HAKSIZ ŞEKİLDE İHRAÇ EDİLEN TÜM EMEKÇİLER GÖREVE İADE EDİLSİN’

Eğitim Sen Kızıltepe Temsilcisi Halil Kuzu, hükümetin darbecilerle mücadele edeceğiz diyerek ilan ettiği OHAL ve çıkarılan KHK’ler ile eğitim emekçilerinin işsiz bırakıldığını söyledi. Bu süreçte 37 eğitim emekçisinin intihar sonucu yaşamını yitirdiğini hatırlatan Kuzu, “Bu nedenledir ki örgütlü gücümüz tüm sinir uçlarına kadar üyelerimiz Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlıklarından ve yaşamlarından endişe etmiş, ve etmeye devam etmektedir. Eğitim Sen olarak talebimiz açık ve nettir. Hükümet, üyelerimizin sağlıklı biçimde yaşamlarına devam edebilmeleri için acilen harekete geçmeli, üyelerimizin taleplerini karşılamalı, haksız, hukuksuz bir şekilde ihraç edilen tüm emekçileri görevlerine iade etmelidir” diye konuştu. (Mardin/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 14 Mayıs 2017 17:10
www.evrensel.net