Hatice, salep parasıyla yaşama tutunacak!

Hatice, salep parasıyla yaşama tutunacak!

Kastamonu’dan Antalya’ya gelen Yıldız çifti kızları 3 yaşındaki Hatice’ye kalp ve böbrek nakli için gerekli parayı toplamak amacıyla salep topluyor.

Kastamonu’dan Antalya’ya kızları 3 yaşındaki Hatice’ye kalp ve böbrek nakli için gerekli parayı elde edebilmek amacıyla salep toplamaya gelen Ayşe- İbrahim Yıldız çifti, çadırda yaşam mücadelesi veriyor. Desteksiz oturamayan minik Hatice, annesinin kucağında salep toplamaya katılıyor.

Kastamonu’da inşaat çalışmalarının azaldığı dönemde Yıldız Ailesi, Hatice’nin kalp ve böbrek nakli için gerekli parayı toplamak için Antalya’ya geldi. 2 yıldır ilkbahar mevsiminde Antalya’ya gelen aile, dağlık bölgelerde kurdukları çadırda yaşam mücadelesi verirken, aynı zamanda nakil için gerekli parayı salep toplayarak elde etmeye çalışıyor. Baba İbrahim Yıldız kazmasıyla salep ararken, anne Ayşe Yıldız da kucağından hiç indirmediği kızıyla eşine destek oluyor.

3 AYDA 3 BİN LİRA TOPLADI

Yıldız Ailesi geçen yıl 3 ayda topladıkları saleple 3 bin lira elde etti. Kızları Hatice’nin sağlığına kavuşması için Antalya’ya salep toplamaya gelen aile, bu birikimle tedavi masraflarını karşılayamayacaklarını belirterek, yardım beklediklerini söyledi. İbrahim Yıldız, “İnşaatlarda çalışarak ve salep toplayarak benim nakil için gerekli parayı toplama imkanım yok“ dedi.

GÖRDÜĞÜNÜ İSTESİN YETER

Anne Ayşe Yıldız ise “Kızım susadığında suya, acıktığından ekmeğe bakıyor. Sürekli çocuklara bakıyor, o da onlar gibi oynamak istiyor. Bana anne desin ya da bir şey istesin. Gördüğü bir şeyi istemesini çok istiyorum” diye konuştu. (Antalya/DHA)

www.evrensel.net