Konak’ta yetki yeniden Tüm Bel-Sen’de

Konak’ta yetki yeniden Tüm Bel-Sen’de

Konak Belediyesi emekçileri yeniden yetkili sendika olarak Tüm Bel-Sen’i görevlendirdi. 

Tüm Bel-Sen’in üyelerinin tüm sorunlarına eğilmesi ve yaptığı çalışmaların ardından, Konak Belediyesi emekçileri yeniden yetkili sendika olarak Tüm Bel-Sen’i görevlendirdi. 

KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen İzmir 2 No’lu Şube’nin örgütlü olduğu belediyede çalışan toplam 555 kamu emekçisinin 266’sı Tüm Bel-Sen’e üye oldu. Tüm Yerel-Sen’in üye sayısı ise 252’de kaldı. böylece toplusözleşme yetkisi yeniden Tüm Bel-Sen’e geçti. 

Tüm Bel-Sen’den yapılan açıklamada “Konak Belediyesi emekçilerinin duymuş oldukları güvenin bilincinde olarak sorumluluğumuzu kimseyi ötekileştirmeden, ırk, dil, din, mezhep ve milliyet ayrımı yapmadan emek mücadelesi vereceğiz. Kaybedenin olmadığını kazananın Konak Belediyesi emekçisi olduğunun vurgusunu yaparak bu onurlu zaferi yaşatanlarımıza şükranlarımızı dile getiriyoruz. Emek paydası altında daha güçlü bir Tüm Bel-Sen yaratmak için herkesi bu onurlu çatının altına çağırıyoruz” denildi. (İzmir/EVRENSEL)
 

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Senem Köse 6 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    "Herkes biliyor, geminin su aldığını, herkes biliyor, kaptanın yalan söylediğini. Ve herkes biliyor, zarların hileli olduğunu."

    Leonard Cohen

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.