Diyarbakır'da kolonu patlayan 10 katlı bina boşaltıldı

Diyarbakır'da kolonu patlayan 10 katlı bina boşaltıldı

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde bulunan 10 katlı bir apartman, ana taşıyıcı kolonlarından birinin patlaması sonrasında apartman tahliye edildi.

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde bulunan 10 katlı bir apartman, ana taşıyıcı kolonlarından birinin patlaması sonrasında apartman tahliye edildi. 38 daire ve 8 işyerinin bulunduğu 25 yıllık binanın kapısı mühürlenirken, binanın geleceğini, yapılan incelemeden sonra karar verileceği belirtildi.

Merkez Bağlar İlçesi'ndeki Mevlana Halit Mahallesi'nde bulunan 25 yıllık Dılşad Apartmanı'nın ana taşıyıcı kolanlarından biri geçen Cuma günü patladı. Bina sakinleri durumu Bağlar Belediyesi'ne bildirdi. Belediye yetkilileri ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekiplerinin yaptığı incelemeden sonra binanın tahliyesine karar verildi. Tahliye kararından sonra binadaki 38 daire ve 8 işyeri güvenlik önlemleri altında boşaltıldı. Binanın kapısı mühürlendi. 

Binanın yıkılıp yıkılmayacağına yapılacak olan detaylı incelemeden sonra karar verileceği belirtilirken, binanın altında kuaför dükkanı bulunan Cevdet Dumrul, büyük mağduriyet yaşadıklarını söyledi. Dumrul, apartmanın yıkıp yıkılmayacağı konusunda yetkililerin bir an önce açıklama yapmaları gerektiğini söyledi. (DHA)
 

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Sadık Ayaydın 6 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 1

    Maalesef yıkılması gereken birçok yapı mevcut kimseler bunu bilmiyor ve hem vatandaşla hem çevre şehircilik,belediyeler bu konu ile yıllardır sorunsuzca bilinçsizce kullanılan apartmanlar sur,bağlar,benusen,,huzur evleri birçok yerde ve inanın böyle gelmiş böyle gider diyerekten hep mağdurluk hem korku içinde yaşanmakta gelin size daha kumlaşan çürümüş binalar göstereyim tam için yüksek lux yapmak için 10-15- yıllık bina yerine tarih sıralamasına bile belli olur neden bunlar yaşansın

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.