CHP'de ekonomiden sorumlu başkan yardımcısı Erdoğdu olacak

CHP'de ekonomiden sorumlu başkan yardımcısı Erdoğdu olacak

CHP'de Selin Sayek Böke'den boşalan ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine Aykut Erdoğdu'nun getirileceği konuşuluyor.

CHP'deki parti sözcülüğü ile birlikte ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevlerinden istifa eden Selin Sayek Böke'nin yerine gelecek isim belli oldu.

Hürriyet'ten Rifat Başaran'ın haberine göre parti sözcülüğüne Bülent Tezcan'ın getirilmesinin ardından ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine ise İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun geleceği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu'nun, perşembe günü Erdoğdu’yu çağırarak MYK üyeliği teklifinde bulunduğu belirtildi. Erdoğdu'nun bu teklife olumlu yanıt verdiği ancak Erdoğdu isminin parti yönetiminde farklı bir tartışma yarattığı da iddia edildi.

Erdoğdu’nun çarşamba günü yapılacak MYK toplantısına katılacağı da ifade ediliyor. MYK’de yapılacak tek değişikliğin Erdoğdu ile sınırlı kalmayacağı belirtiliyor. Kılıçdaroğlu’nun Erdoğdu ile birlikte, Hakkı Süha Okay gibi bazı yeni isimleri de kurmayları arasına alırken, bazı MYK üyeleriyle de vedalaşacağı konuşuluyor. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net