Nuriye Gülmen’in kardeşi de açlık grevine başladı

Nuriye Gülmen’in kardeşi de açlık grevine başladı

Açlık grevinin 66’ncı günü geride bırakan Nuriye Gülmen’in kardeşi Beyza Gülmen de ablasına destek için açlık grevine başladı.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın 66’ncı günü bulan açlık grevine bir destek de Gülmen’in kardeşi Beyza Gülmen’den geldi. Eskişehir’in Adalar bölgesinde bir araya gelen demokratik kitle örgütleri Gülmen ve Özakça için destek açıklaması yaptı.

Burada konuşan Beyza Gülmen, “Emeğimiz ve ekmeğimiz kutsaldır, elimizden alınmasını kabul etmiyoruz ve bedeli ne olursa olsun asla kabullenmeyeceğiz. Açlıkla terbiye olmayacağız, adaletsizliğe alışmayacağız” dedi.

24 saatlik açlık grevine başlayacağını belirten Gülmen, “AKP, insanların en temel haklarından olan cenaze hakkını bile tanımıyor. Dersim’de 70 yaşındaki Kemal Gün oğlunun cenaze hakkı için 78 gündür açlık grevinde. Onun da talebi çok sade ve net, evladının cenazesini istiyor. Biz de bu direnişi sahiplenenler olarak açlık grevine girdiğimizi buradan tüm kamuoyuna duyuruyoruz” diye konuştu. Gülmen ile birlikte toplam 10 kişi destek için açlık grevine başladı. (DİHABER)

www.evrensel.net
ETİKETLER Eskişehir