HDP'li Önder: Demokratik mücadeleyi  büyütmek  zorundayız

HDP'li Önder: Demokratik mücadeleyi büyütmek zorundayız

HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder: Demokratik mücadeleyi büyütmek zorundayız.

Partisinin Ankara Kongresinde konuşan HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder  “İktidarın tasfiye etmek istediği bütün alanlarda demokratik mücadeleyi büyütmek zorundayız” dedi.

HDP Ankara İl Örgütü 2. Olağan Kongresi, yüzlerce kişinin katılımıyla Ankara Neva Palas Otel’de yapıldı. Çok sayıda partili ve delegenin katıldığı kongreye, HDP bileşenleri ve demokratik kitle örgütü temsilcilerinin yanı sıra HDP Grup Başkan Vekili Ahmet Yıldırım, Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve MYK Üyesi Atiye Eren katıldı.

HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, konuşmasında “Biz vazgeçmeyen bir partinin, bir adresin neferleriyiz. Bununla da gurur ve onurluyuz. Biz vazgeçmediğimiz sürece ‘Mutlaka kazacağınız’ diyorum” dedi.

HDP Ankara Milletvekili Önder de, “Bizde bir tabir vardır; itibar başa değil sonadır. Bu partideki sorumluluklar ve görevler eş başkanlıklar dahil seçim sistemi ve siyasi partiler yasasının dayattığı bir zorunluluktur. Onun dışında meselenin bir gerçek boyutu var ki bu partide en sıradan emek verenle eş başkanlık sorumluluğunu üstlenen yoldaşlara varana kadar mutlak bir kardeşlik ve eşitlik vardır. Hiyerarşi bizden uzaktır, uzak kalacaktır” diye konuştu.

‘ÖZGÜRLÜK BAYRAĞINI YERE DÜŞÜRMEYECEĞİZ’

Önder, konuşmasını devamla şöyle sürdürdü: “Türkiye iktidarı ve bizim dışımızdaki muhalefetiyle hikayesini bitirmiş durumda. Özgürlükler için irade koyan hangi siyasi temsiliyet varsa başta HDP olmak üzere hepsine siyasi soykırım uygulanıyor. Faşizan bir yönetimin inşa edilmeye başlandığı bir noktadayız. Burada devrimci mücadeleden başka da yolumuz yok. İktidarın tasfiye etmek istediği bütün alanlarda demokratik mücadeleyi büyütmek zorundayız. Yeni seçilen sorumluluk alacak olan il yöneticilerimiz de bunu yapacaktır” dedi. (Ankara/DİHABER)

 

www.evrensel.net