Gülmen ve Özakça açlık grevinin 66. gününde destek büyüyor

Gülmen ve Özakça açlık grevinin 66. gününde destek büyüyor

Açlık grevlerinin 66. gününde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek büyüyor. Sendikalar, meslek örgütleri ve sanatçılar Yüksel Caddesi'ndeydi.

Açlık grevlerinin 66. gününde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek büyüyor. Gün boyunca sendikalar, meslek örgütleri ve demokratik kitle örgütlerinin yanısıra sanatçılar da Gülmen ve Özakça'yı yalnız bırakmadı.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevlerinin 66. gününde. Yüksel Caddesi'ne bugün Ankara'daki demokratik kitle örgütleri, sendikalar ve meslek örgütleri destek ziyaretinde bulundu. Büro Emekçileri Sendikası Genel Kurul delegeleri ve üyeleri, Türkiye Barolar Birliği ve Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatlar, Kızılay'da bulunan bar ve cafe emekçileri  Gülmen ve Özakça'yı yalnız bırakmazken sanatçı Haluk Tolga İlhan da açlık grevine destek ziyaretinde bulundu. 

'SESİMİZE SES OLANLARA TEŞEKKÜRLER'

Öğle saatlerinde İnsan Hakları Anıtı önüne gelen Gülmen ve Özakça alkışlarla ve çiçeklerle karşılandı. Direnişin 66. gününde açıklama yapan Gülmen, direnişlerine destek veren herkese teşekkür etti. İlmek ilmek örerek direnişi bugüne getirdiklerini kaydeden Gülmen, çığlıklarının sesini duyan herkesin bu direnişin bir parçası olduğunu söyledi. Direniş alanına son iki gündür yaşanan polis saldırısına da değinen Gülmen sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu alandan gitmeyeceğimizi biliyorlar. Saldırılar açlık grevi yapan bizlere, bizim irademize yönelik değildir. Burdaki desteği kırmaya yönelik saldırılardır. Bugün buradaki coşku ve kalabalık çok güzel bir cevap oldu". Bundan sonra ne olacak sorusunun cevabının birlikte verileceğini belirten Gülmen, “Sesimize ses olan, açlığımızı paylaşan herkese teşekkürler” dedi. (Ankara/EVRENSEL)


 

Son Düzenlenme Tarihi: 13 Mayıs 2017 17:26
www.evrensel.net