ODTÜ, devrim için yürüdü

ODTÜ, devrim için yürüdü

ODTÜ'nün geleneksel 'Devrim Yürüyüşü'nü gerçekleştiren öğrenciler, açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya da destek mesajı yolladı.

ODTÜ'de geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen "Devrim Yürüyüşü" dün akşam yapıldı. Devrim Stadyumu'na mumlarla “Devrim” yazısını yazan öğrenciler, açlık grevi direnişinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek mesajı yolladı.

ODTÜ öğrenci topluluklarının birlikte düzenlediği bahar şenlikleri, üçüncü gününde geleneksel Devrim Yürüyüşü'yle devam etti. ODTÜ Bahar Şenlikleri kapsamında gerçekleşen Devrim Yürüyüşü, öğrenci topluluklarının ve öğrenci örgütlerinin kitlesel katılımıyla gerçekleşti. Ekim Devrimi'nin 100. yılında gençlik, sloganları ve marşları ile devrim ve sosyalizm mücadelesini selamladı. ODTÜ'de, '68 kuşağının devrimci önderleri, mücadeleleri ile birlikte yeniden anılırken direnişte olan Teknorot ve Şişecam işçilerine selam gönderildi. Yürüyüşün ardından binlerce öğrenci Devrim Stadyumu'na mumlar ile “Devrim” yazısını yazdı. Sahneden yapılan konuşmalarda ise açlık grevinde direnen Nuriye Gülmen'in ve Semih Özakça'nın yalnız olmadığını bir stadyum dolusu genç hep bir ağızdan haykırdı. Etkinlikte ODTÜ müzik gurubu Zahter'in sahne alması ile Devrim Yürüyüşü büyük bir coşkuyla sona erdi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net