Kırtasiye yardımını gasbettirmediler!

Kırtasiye yardımını gasbettirmediler!

Ankara'da bulunan Maya Kolejinde MEB tarafından öğretmenlere verilen ‘eğitim öğretim destek ödeneği’nin okula verilmesi itirazı sonuç verdi.

Birkan BULUT
Ankara 

Maya Kolejinde eğitimcilere her yıl verilen ‘eğitim öğretim destek ödeneği’ni okul yönetimine geri vermedikleri için işten çıkarılan öğretmenler açtıkları mahkemeyi kazandılar. 

Ankara’da bulunan Maya Koleji, MEB’in öğretmenlere ödenmesini zorunlu tuttuğu “eğitim öğretim destek ödeneği”ni öğretmenlerinin hesabına yatırmış ancak bu paranın öğretmenler tarafından elden okula geri verilmesini istemişti. Buna karşı çıkan öğretmenler de işten çıkarılmıştı.

İşten atılan öğretmenler okula karşı açtığı mahkemeyi kazandı. Mahkeme sonucuna ilişkin Evrensel'e konuşan Öğretmen Ahmet Yeşil, “Az sayıda öğretmen bu hukuksuzluk ve hak ihlaline karşı çıktığımız için aylar boyunca okul idaresinden baskı görmüş ve en sonunda da işimizden olmuştuk. Bu durumu bakanlığa şikayet ettiğim ve olayı sosyal medya hesabımdan duyurmamın hemen akabinde de iş akdim feshedilmişti. MEB müfettişi okulda bir inceleme yaptı, ne ilginçtir ki hiçbir mağdur öğretmen ile görüşme yapmadı. Çoğunluğu daha sonra terfi alacak olan öğretmenler okulun bu parayı yatırdığını ve geri istemediği yalan beyanında bulundular. Yine de birkaç cesur öğretmen gerçekleri dile getirdi” dedi.  Yeşil, çoğu öğretmenin paranın geri istenmediği yönünde beyanda bulunmasına karşın mahkemeyi kazandıklarını söyledi. 

www.evrensel.net
ETİKETLER Maya KolejiAnkara