Manisa Eğitim Sen: Hükümet harekete geçmeli

Manisa Eğitim Sen: Hükümet harekete geçmeli

Eğitim Sen Manisa Şubesi açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için açıklama yaptı

Eğitim Sen Manisa Şubesi yaptığı basın açıklamasında, akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlıklarından endişe ettiklerini vurgulayarak, Hükümet’in harekete geçmesi gerektiği belirtildi. 

Açıklamada konuşan Eğitim Sen Manisa Şube Sekreteri Veli Ongun, Hükümetin “Darbecilerle mücadele edeceğiz” diyerek ilan ettiği OHAL ve çıkardığı KHK’lar ile haklarında somut ve hukuki hiçbir delil olmayan 1542 Eğitim Sen üyesi ile toplam 105 bin kamu emekçisini bir gecede işsiz bıraktığını, en temel haklarını kullanabilmelerini fiilen engellendiğini belirtti. 

Ülkenin üzerine karabasan gibi çöken bu hukuksuz uygulamalar nedeniyle ihraç edilen kamu emekçileri aileleriyle birlikte zor koşullara mahkûm edildiğini belirten Ongun, “Bilindiği üzere Türkiye siyasi tarihinin en karanlık sayfalarının hızla doldurulduğu dönemlerde dahi temel yaklaşımımız ‘yaşamak ve yaşatmak istiyoruz’ olmuştur. Bu nedenledir ki örgütlü gücümüz tüm sinir uçlarına kadar üyelerimiz Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlıklarından ve yaşamlarından endişe etmiş ve etmeye de devam etmektedir” dedi.

Taleplerinin açık ve net olduğunu vurgulayan Ongun, “Hükümet, üyelerimiz Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlıklı biçimde yaşamlarına devam edebilmeleri için acilen harekete geçmeli, üyelerimizin taleplerini karşılamalı, haksız ve hukuksuz ihraç edilen tüm emekçileri görevlerine iade etmelidir” dedi.(İzmir/EVRENSEL)
 

www.evrensel.net