02 Temmuz 2012 13:59

Van’da yapıların 3’te 1’i ruhsatsız

VAN Belediyesi tarafından düzenlenen imar çalıştayında konuşan İmar ve Şehircilik Müdürü Selma Aslan, Van’da yapıların sadece üçte birinin ruhsatlı olduğunu söyledi.Van Belediyesi, ‘Uygulama imar planı’, ‘İlave Nazım Planı’ ve ‘Koruma amaçlı imar revize planı’ uygulamaları ile ilg

Van’da yapıların 3’te 1’i ruhsatsız

Paylaş

VAN Belediyesi tarafından düzenlenen imar çalıştayında konuşan İmar ve Şehircilik Müdürü Selma Aslan, Van’da yapıların sadece üçte birinin ruhsatlı olduğunu söyledi.

Van Belediyesi, ‘Uygulama imar planı’, ‘İlave Nazım Planı’ ve ‘Koruma amaçlı imar revize planı’ uygulamaları ile ilgili bir çalıştay gerçekleştirdi. Toplantıya Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi, Bostaniçi Belediyesi, TMMOB, VATBO, Van Kent Konseyi, Şoförler Odası, Van Ticaret ve Sanayi Odası, Engelliler Meclisi, Muhtarlar Derneği, kentteki kurumlar ile firma temsilcileri katıldı. Sabri Abi’nin açılış konuşmasından sonra söz alan Selma Aslan kentte yaşanan iki deprem sonrası yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Aslan, “Van’da toplamda 51 bin 412 yapı da çalışma yaptık. Bu yapıların 10 bin 732’si ruhsatlıdır. Bu da yapıların ancak üçte birinin ruhsatlı olduğunu gösteriyor” dedi. (VAN)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Roboskîlilerden Özel’e suç duyurusu

SONRAKİ HABER

Norveç'te çifte vatandaşlığa izin çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa