02 Temmuz 2012 13:53

İran 3 yeni füze denedi

İRAN’ın kısa, ora ve uzun menzilli üç yeni füze denemesi yaptığı bildirildi. İran’ın yarı resmi Fars Haber Ajansı, Basra Körfezi’ne hakim Belucistan bölgesinde devam eden ‘Yüce Peygamber-7’ tatbikatında 3 yeni füzenin denendiğini duyurdu.Konuyla ilgili açıklama yapan İslam Devrim Muhafızları Hava-Uzak

İran 3 yeni füze denedi
Paylaş

İRAN’ın kısa, ora ve uzun menzilli üç yeni füze denemesi yaptığı bildirildi. İran’ın yarı resmi Fars Haber Ajansı, Basra Körfezi’ne hakim Belucistan bölgesinde devam eden ‘Yüce Peygamber-7’ tatbikatında 3 yeni füzenin denendiğini duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan İslam Devrim Muhafızları Hava-Uzak Kuvvetleri Komutanı General Emir Hacizadeh, kısa, orta ve uzun menzilli olmak üzere 3 yeni füzeyi test ettiklerini söyledi. Hacizadeh, yeni füzelerden birinin anti radar olduğunu, sesin birkaç katı hızla uçtuğunu ve her türlü radarı bulup imha etme yeteneğine sahip olduğunu belirtti.

Hacizadeh, geleneksel olarak yaptıkları bu tatbikatta, düşmana karşı hazırlık derecesinin test edildiğini ifade etti.

Planlı tatbikatta “Kıyam” ve “Fars Körfezi” adlı yeni füzelerin de ilk kez deneneceği bildirildi. İranlı General Hacizadeh, tatbikatın son gününde ise füze fırlatma özelliğine sahip insansız uçakların görev alacağını kaydetti. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Afganistan’da 3 İngiliz asker öldürüldü

SONRAKİ HABER

Meksika’da iktidar el değiştirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...