Hermana belgeseli yarın gösterimde

Hermana belgeseli yarın gösterimde

Enver Arcak yönetmenliğindeki Ankara Yahudilerinin hikâyesini anlatan Hermana belgeseli yarın saat 14:00’te Salt Galata’da gösterilecek.

Enver Arcak yönetmenliğindeki Anadolu’nun en eski Yahudi topluluklarından olan Ankara Yahudilerinin hikâyesini anlatan Hermana belgeseli yarın saat 14:00’te Salt Galata’da gösterilecek. Filmin gösteriminin ardından “Bir Varmış Bir Yokmuş: Ankara Yahudileri’’ adlı bir panel gerçekleşecek.

Belgesel, 20. yüzyıl Ankara Yahudilerinin sosyal ve ekonomik tarihini, İsrail’in çeşitli yerlerine ve İstanbul’a göç etmiş olan topluluk üyelerinin tanıklıklarıyla aktarıyor. Filmin gösteriminin sonrasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Yahudi Toplulukları Çalışma Birimi (YATOÇ) tarafından SALT’ın iş birliğiyle düzenlenen “Bir Varmış Bir Yokmuş: Ankara Yahudileri”  adlı bir panel gerçekleşecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)
 

www.evrensel.net
ETİKETLER HermanaSalt Galata

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.