Faruk Gergerlioğlu : Sivil direniş engelleniyor

Faruk Gergerlioğlu : Sivil direniş engelleniyor

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek olmak için Kadıköy'de başlatılan grevi Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu devraldı.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek olmak için Kadıköy'de başlatılan grevi devralan Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ankara'daki polis müdahalesini kınayarak, sivil direnişin engellendiğini belirtti.

Kanun Hükmünde Kararname ile (KHK) ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın işlerine dönmek talebiyle başlattığı açlık grevine destek olmak amacıyla İstanbul Kadıköy'de başlatılan bir günlük süreli dönüşümlü açlık grevini 8'inci gününde ihraç edilen Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu devraldı. Kalkedon Meydanı’nda sürdürülen grevi devralan Gergerlioğlu, ülkede yaşanan savaşa "dur" dediği için ihraç edildiğini belirterek, KHK’lerin zulüm olduğunu belirtti.

Gergerlioğlu, devletin bu mağduriyete biran önce son vermesini istedi.

'HEPİMİZ KHK MAĞDURUYUZ'

Bir hekim olarak açlık grevi eylemlerinin insanın yaşamsal fonksiyonlarında nasıl bir sonuç bıraktığını bildiğini ifade eden Gergerlioğlu, "Barış Akademisi imzacılarından olmadığım halde onlara destek vermek istedim. İlla onlara destek olmak için bir imzacı olmaya gerek yok. Hepimiz KHK mağduruyuz. Bundan da öte hepimiz insanız ve onlara destek olmalıyız" dedi.

Ankara Yüksel Caddesi’nde Gülmen ve Özakça’ya destek verenlere yönelik polis müdahalesini de kınayan Gergerlioğlu, "Sivil direniş engelleniyor" dedi.

Gergerlioğlu, iktidara ise taleplerin kabul edilmesi çağrısında bulundu. (DİHABER)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Mayıs 2017 13:27
www.evrensel.net