Maltepe Belediyesinden Anneler Günü konseri

Maltepe Belediyesinden Anneler Günü konseri

Maltepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu'nun Zekai Tunca'nın katılımıyla düzenlediği Anneler Günü konserinde Türkan Şoray da sahneye çıktı.

Maltepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosunun, 14 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen bahar konserinde Zekai Tunca konser verdi. Füsun Batum şefliğinde ve iki bölüm halinde sahne alan koro, ilk bölümde “Kürdili Hicazkâr” eserleri ve ikinci bölümde Ünlü Bestekâr Gündoğdu Duran’ın eserlerini seslendirdi. Belediye Başkan Yardımcısı Canan Döner, birim müdürleri ve çok sayıda yurttaşın katıldığı konserde, “Selvi Boylu Al Yazmalım” filminin görüntüleri eşliğinde, Cahit Berkay’ın unutulmaz bestesi ve ardından “Sevemedim Kara Gözlüm”ün çalmasıyla sahneye, Türkiye sinemasının “Sultan” Lakaplı Oyuncusu Türkan Şoray çıktı.

'HAYATIMIN EN MUTLU GÜNÜ'

Soğuk algınlığı nedeniyle şarkıya eşlik edemeyen Türkan Şoray, zaman zaman gözyaşlarını tutamadığı konuşmasında, “Şu an hayatımın en güzel günlerinden birini yaşıyorum. Sevgili Maltepeliler, Maltepeli anneler, bana bugünkü duygusallığı yaşattığınız için teşekkür ediyorum. Kalplerin aynı anda çarpması ne kadar güzel bir şey ve bu sevgi çemberinin içinde olmak ne mükemmel bir şey. Gece çok güzel, müzik çok güzel ve sizler çok güzelsiniz. Alkışlarınız çok güzel. Değerli koromuzun ve şefimizin yanında şarkı söylemek kolay değil ancak iyi ki filmlerimizi yapmışız, bu şarkıları sizlere seslendirmişiz” dedi.

'KIZIMI İLK KUCAĞIMA ALDIĞIMDA…'

Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği gecedeki konuşmasına yaklaşan Anneler Günü’nü kutlayarak devam eden Şoray, şunları söyledi:

“Bütün annelerin yanaklarından öperim. Yıllarca hep sinema, yani mesleğim beni hayata bağlamış ve aşkım olmuştu. Fakat sonra ona bir rakip geldi: Annelik. Kızım Yağmur’u ilk kez kucağıma aldığımda, sanki ben doğum yapmamışım gibi, bir filmde oynuyorum sandım ki böyle filmlerim de var, annelik yaptığım yani… Sonra tabi o bebeğinizin ılık teni, size temas ettiğinde anne olduğunuzu anlıyorsunuz. O bambaşka bir duygu. Bu anlamda bütün anneler kutsaldır. Anne olamayan kadınlar için bütün çocuklar aslında bizim çocuğumuzdur diyorum. Hepimiz anneyiz. Nerede bir çocuk yüreğine dokunuyorsanız işte o an annesiniz. Bu vesileyle bütün annelerimizin ellerinde öpüyorum, ölmüş annelerimiz de ışıklar içinde uyusun. Ben, annemi 7-8 yaşlarındayken kaybettim. O yüzden bu duyguyu iyi bilirim. Hepinizi seviyorum.” (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net