Gülmen ve Özakça'nın direniş alanına polis saldırısı

Gülmen ve Özakça'nın direniş alanına polis saldırısı

65 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın direniş alanına polis saldırdı. 4 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Ankara Yüksel Caddesi'nde 65 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın direniş alanına polis saldırdı. Polis, 4 kişiyi gözaltına aldı. Gülmen ve Özakça'nın müdahale sırasında alana henüz gelmediği belirtildi.

Gece alanda nöbet tutan destekçilere saldıran polis Yüksel Caddesi'ni ulaşıma kapattı. Greve destek verenlerin oturduğu banklar ve alandaki pankartlar polis tarafından kaldırıldı.

Polisin alandaki bekleyişi sürüyor.

Nuriye Gülmen, Twitter hesabından "Direniş alanında çevik kuvvet polislerinin olduğu ve alanın boşaltıldığı bilgisi geldi. Alandaki arkadaşlarımızın gözaltında olduğunu düşünüyoruz" açıklamasında bulundu.

Birçok kitle örgütü bugün saat 13.00'da Gülmen ve Özakça'ya destek amacıyla Yüksel Caddesi'ndeki direniş alanında buluşma çağrısı yapmıştı. Saldırının dayanışmayı engellemek için yapıldığı düşünülüyor.

65 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için sosyal medya üzerinden ve birçok mecradan destekler sürüyor. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Mayıs 2017 15:35
www.evrensel.net