Sarıyer’de ilkokul öğrencisine cinsel istismar

Sarıyer’de bir ilköğretim okulunda 9 yaşındaki öğrencinin öğretmeninin cinsel saldırısına maruz kaldığı ve öğretmenin gözaltına alındığı belirtildi.

Sarıyer’de bulunan bir ilköğretim okulunda 9 yaşındaki öğrencinin öğretmeninin cinsel saldırısına maruz kaldığı ve öğretmenin gözaltına alındığı belirtildi.

İstanbul Sarıyer'de 9 yaşındaki ilköğretim öğrencisinin öğretmeninin cinsel saldırısına maruz bırakıldığı belirtildi. Edinilen bilgilere göre, annesine birkaç defa öğretmeni tarafından cinsel saldırıya maruz kaldığını belirten E.Y., en son bugün ağlayarak eve gelip durumu annesine anlattı. Bunun üzerine okula giden ancak öğretmeni bulamayan anne, okul müdürünün yanına giderek durumu anlattı. Ancak okul müdürü böyle bir şeyin olmayacağını söyledi. Ailenin ısrarı üzerine okula çağrılan polis, bir kadın öğretmenle birlikte çocuğu Sarıyer Çocuk Büro Amirliği'ne götürdü.

Ailenin hakkında şikayetçi olduğu öğretmen gözaltına alındı. Çocuğun ve ailesinin ifadeleri alındı.

Çocuğun bir yakını olan Ekrem K., çocuğun maruz kaldığı cinsel saldırıyı kendisine, annesine, öğretmeni, okul müdürü ve polislere anlattığını kaydetti.

Yaşananları duyan veliler, okula gelerek çocuklarını almak istedi ancak görevliler tarafından içeri alınmadı. (HABER MERKEZİ)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Mayıs 2017 21:50
www.evrensel.net