Meclis aç-kapa yaptı, CHP’li vekiller tepki gösterdi

Meclis aç-kapa yaptı, CHP’li vekiller tepki gösterdi

TBMM Genel Kurulu, yapılan ikinci yoklamada da toplantı yeter sayısı bulunamadığından aç-kapa yapınca CHP’li milletvekilleri tepki gösterdi.

TBMM Genel Kurulu, yapılan ikinci yoklamada da toplantı yeter sayısı bulunamadığından aç-kapa yapınca CHP’li milletvekilleri tepki gösterdi. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “AKP’nin yaptığı bir darbeyle Meclis bugün kapatıldı” dedi.

Gök, partisine mensup bir grup milletvekiliyle TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek şöyle dedi:

“Az önce TBMM’de yapılan oylamada iktidar partisi milletvekillerinin bulunmaması nedeniyle toplantı yeter sayısı olmadığından dolayı Meclis aç-kapa yapmak suretiyle kapandı, kapatıldı.

CHP milletvekillerinin konuşmalarını engellemeye dönük bugün iktidar partisi Meclis’i kapatma yolunu seçmiştir.

15 Temmuz darbe girişimi olduğu gün, bu Meclis’e koşarak gelen CHP’li milletvekilleri, bombaların altında, o Meclis’te konuştu. Bugün AKP’nin kaçtığı bir ortamda Meclis’te konuşamıyoruz. Hangisi darbe, darbe koşullarında konuştuk, darbenin olmadığı bir günde, darbe teşebbüsünün olmadığı bir günde AKP’nin yaptığı bir darbeyle Meclis bugün kapatıldı.

Savaşlarda kapanmamış, darbe girişiminde kapanmamış hatta darbe girişiminde kapanmadığından dolayı da hepimizin övündüğü bir Meclis’te, bugün, AK Parti milletvekilleri gündemi ve arkadaşlarımızın konuşma hakkını gasp etmişlerdir.” (ANKA)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Mayıs 2017 16:26
www.evrensel.net