Kılıçdaroğlu: Başsavcı değişmedi

Kılıçdaroğlu: Başsavcı değişmedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HSYK Kararnamesi ile yapılan değişikliklere ilişkin, “Başsavcı değişmedi, başsavcı Sayın Erdoğan’dır. ‘Ben bu davanın savcısıyım’ demişti” dedi.Kılıçdaroğlu, parti Genel Merkezindeki seçim stratejileri ve sandık eğitimi konulu toplantı öncesi gazetecilerin sorularını

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HSYK Kararnamesi ile yapılan değişikliklere ilişkin, “Başsavcı değişmedi, başsavcı Sayın Erdoğan’dır. ‘Ben bu davanın savcısıyım’ demişti” dedi.

Kılıçdaroğlu, parti Genel Merkezindeki seçim stratejileri ve sandık eğitimi konulu toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Ergenekon savcısı Zekeriya Öz’ün görev değişikliğini anımsatması üzerine, Kılıçdaroğlu, “Başsavcı değişmedi, başsavcı Sayın Erdoğan’dır. ‘Ben bu davanın savcısıyım’ demişti. Zekeriya Öz orada terfi ettirildi, yerine bir başka Zekeriya Öz getirilecek ne fark eder? Ayrıca o bir iddia makamıdır. Asıl olan karar verecek olan mevkideki kişilerin yansızlığı, tarafsızlığı ve bağımsızlığı. O kişiler öyle mi? Hayır. Niçin hayır? Çünkü Yargıtayın kararı çıktı, ‘Bunlar tarafsız değillerdir’ diye. Tarafsız olmayan bir yargıç bu davayı götürürse ne yaparlarsa yapsınlar, üç tane Zekeriya Öz’ü alırlar, yedi tane Zekeriya Öz’ü getirirler ne fark eder?”

BAŞBAKAN ERDOĞAN: YARGI DA BENİM İŞİME KARIŞMASIN

Başbakan İngiltere’ye hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün görevinin değiştirilmesine ilikin sorulara “Ben yargının işine karışamam, yargı da benim işime karışmamalı” yanıtını vermişti. (ANKARA)

www.evrensel.net