Mucuroğlu, Gülmen ve Özakça için 1 günlük açlık grevinde

Mucuroğlu, Gülmen ve Özakça için 1 günlük açlık grevinde

Engelli Mustafa Oğuz Mucurluoğlu, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın mücadelesine dikkat çekmek için bir günlük açlık grevine başladı.

Birkan BULUT
Ankara

İşlerine geri dönme talebiyle 64 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen  ve Semih Özakça'ya toplumun her kesiminden destekler sürüyor. Son olarak Engelli Mustafa Oğuz Mucurluoğlu da açlık grevine dikkat çekmek için 1 günlük açlık grevine başladı. Sorularımızı yanıtlayan Oğuz Mucurluoğlu, “Buradaki eyleme zaman zaman geliyordum, takip ediyordum. Hep daha fazla ne yapabilirim dyorudum. Dün geldiğimde bir günlük açlık grevi desteklerinin başladığını öğrendim” dedi.

Engelliler Haftası içerisinde olunduğunu belirten Mucurluoğlu, “Sadece işten çıkarılanların değil, bu bir toplumun hak arama mücadelesidir. Tabi ki biz engellilerin de mücadelesidir. Buradaki açlık grevinin değeri Semih bey ve Nuriye hanımın güçlü yürekleridir. Bu süreci göğüslemeleri bir bayarak olarak değerlendirilebilir. Ben de okyanusta bir damla misali destek olmak istedim” diye konuştu. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net