Anadolu Üni.'de döner sermayeler kesiliyor tedirginliği

Anadolu Üni.'de döner sermayeler kesiliyor tedirginliği

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde döner sermaye payının artık sadece öğretim üyelerine verileceği iddia edildi.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde yapılan görevler nedeniyle ödenen döner sermaye payının artık sadece öğretim üyelerine verileceği, diğer öğretim elemanlarının payının kesileceği iddia edildi. Bu durumda araştırma görevlileri, öğretim görevlileri, okutmanlar, uzmanlar döner sermayeden katkı payı alamayacaklar.

Açıköğretim Fakültesi tarafından öğretim elemanlarına yollandığı iddia edilen e-postada “Haziran ayı itibarı ile yeni ünite ataması yapılmayacağı, sadece Prof., Doç. ve Yrd. Doç. unvanına sahip öğretim elemanlarına düzenli katkı payı verileceği ve bundan sonra ihtiyaç olursa diğer öğretim elemanlarına görev verilip, ödeme yapılacağının belirtildiği ifade ediliyor. Toplam 2 milyonun üzerinde öğrenciye hizmet veren ve tüm öğrencilerden öğrenim harcının aldığı Açıköğretim Fakültesi görevlerinin ve döner sermaye payının sadece belirli bir öğretim elemanlarına verileceği haberleri öğretim elemanları arasında tepkiyle karşılandı.

Öğretim elemanları arasındaki tedirginliğe ilişkin Rektörlükten resmi açıklama yapılması bekleniyor. (Eskişehir/EVRENSEL)

www.evrensel.net