Kadını yaralayan erkek için ömür boyu hapis istendi

Kadını yaralayan erkek için ömür boyu hapis istendi

Adana'da bir erkek, birlikte yaşadığı kadını öldürmek istedi. Silah tutukluk yapınca kadın şans eseri kurtuldu. Sanık için ömür boyu hapis istendi.

Adana'da birlikte yaşadığı 25 yaşındaki Şükran T.'yi tabancayla bacağından vuran 35 yaşındaki Ali Balduz, hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Merkez Seyhan ilçesi İnönü Caddesi'nde 9 Ocak'ta meydana gelen olayda, yolda yürüyen 1 çocuk annesi Şükran T.'nin yanına yaklaşan Ali Balduz, "Namuslular da namussuzlar kadar cesur olmalı" diyerek kadına bir el ateş etti. Tabancadan çıkan kurşun, kadının sol bacağına isabet ederken; ikinci kez ateş etmek isteyen Balduz, tutukluk yapan silahı atıp kaçtı. Kadın götürüldüğü hastanede tedaviye alınırken Ali Balduz tutuklandı.

Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, sanık Balduz hakkında kasten öldürmeye teşebbüs suçundan müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede şüphelinin birlikte yaşadığı kadınla olay günü bankaya gitmek için evden çıktıkları belirtilerek, adliye binasının olduğu sokakta Balduz'un hiçbir şey söylemeden bir anda belindeki tabancasını çıkartarak kadına bir el ateş ettiği kaydedildi.  

Balduz'un ifadesinde ise, "Silah bir el patladı, daha sonradan tekrar ateş etmeye çalıştığımda ise tutukluluk yaptı. Bu yüzden tekrar ateş edemedim. Tutukluluk yapmasaydı onu öldürecektim. Ayrılmak  istediğim için vurdum" dediği yer aldı. (Adana/DHA) 

www.evrensel.net
ETİKETLER kadın cinayeti