Yaz geliyor, araba kiralayacaklar dikkat!

Yaz geliyor, araba kiralayacaklar dikkat!

Seyahatiniz için ekonomik bir araç kiralamak kadar güvenli ve konforlu araç kiralamanın da önemi büyük.

Yaz geliyor, bayramlar da yaklaştı. Herkes bir yerlere gitme planı yapmaya başladı bile. Araç kiralama sektörü haliyle baya yoğun. Konuyla ilgili karşılaştırmalı araç kiralama motoru olan vivi.com.tr'den sektörde yaşanılan sorunları topladık. Haberimizi okumadan araç kiralamayın.
Seyahat planı yaparken mutlaka araba kiralamayla ilgili de bütçe planlaması yapmalısınız. Özgürce gezmek ve zaman tasarrufu sağlamak için arabanın sağladığı faydaları görmezden gelemeyiz. Seyahatiniz için ekonomik bir araç kiralamak kadar güvenli ve konforlu araç kiralamanın da önemi büyüktür. Bu nedenle araç kiralamadan önce dikkat etmeniz gereken şu noktaları bilginize sunuyoruz:

Her firma uygundur

Bu kaidenin yanlış olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Evet, her firma para kazanmak için rakiplerinden çok daha ucuza araç kiralamanızı sağlamaya çalışır. Bu mantık doğrudur; ancak eksiktir. Her firma, müşteri kazanmaya çalışır ama pek azı müşterisi için güvenilir, konforlu ve temiz araç sunar. Dolayısıyla, güvenilir firmalar arasından en uygun aracı kiralamayı hedeflemelisiniz. 

Sorunlarınızı herkes çözer

Romantik hareket ederek; her firmanın sorunlarınızla çok fazla alakadar olacağı düşünebilirsiniz. Ancak işin gerçeği bu değildir. Kurumsal bir kültüre sahip olmayan şirketler ve müşteri odaklı çalışmaktan çok, kar odaklı hareket eden kurumlar tüm sorunları üzerinize yıkmak ve sıyrılmak için uğraşabilir. Dolayısıyla her an ulaşabileceğiniz müşteri hizmetlerine sahip ve sorunları sizin faydanıza olacak şekilde çözebilen işletmelere yönelmelisiniz. 

Sözleşmeyi okumaya gerek yok

Bizde söz senettir anlayışı hakimdir. Birbirimize karşı çok fazla samimi olabiliyoruz; ancak bu durum kendi haklarınızın ne olup, ne olmadığını öğrenmenize engel olmamalıdır. Araç kiralayacağınız kurumun sözleşme metninde teslimat ve araç alımı sırasındaki kuralları okumanız, herhangi bir mağduriyet yaşamamanız açısından önemlidir. Eğer okuma konusunda zahmet çekmek istemiyorsanız, müşteri birimini aramak ve aklınıza takılan her şeyi sormak gerekir. 

Büyük araç daha rahattır

Konfor odaklı bir anlayışla araç kiralarken hata yapabilirsiniz. Bunun sebebi, küçük araçların konfordan uzak olduğu algısıdır. Halbuki, küçük araçlar iç tasarım olarak konforlu oldukları gibi, kullanım açısından da işlevsellik sundukları için sürüş konforu da sağladıklarını ifade edebiliriz. Park etme kolaylığı ve az yakması gibi avantajları itibariyle de tercih edilebilecek en iyi sınıf araçlardır. 

Her firma aynı fiyata araç sağlıyor

Firmaların arasındaki rekabet oldukça fazladır. Dolayısıyla, bir yerde 100 liraya olan aracın diğer bir firmada 80 lira olmasına şaşırmamak gerekir. Seyahat edeceğiniz bölgedeki rent a car firmalarının hangisinin daha ucuza araç imkanı sunduğu öğrenmelisiniz. 

Bayramlara dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Vivi araç kiralama, erken rezervasyon yaparak araçlarınızı erken ayırtmanızı gerektiğini belirtiyor. İyi yolculuklar.

www.evrensel.net