Abalay'ın öldürülmesine getirilen kılıflar yalanlanıyor

Abalay'ın öldürülmesine getirilen kılıflar yalanlanıyor

Sıla Abalay'ın öldürüldüğü polis operasyonuna dair Emniyet kaynaklı iddialar yalanlanmaya devam ediliyor.

İstanbul Küçükçekmece'de 18 yaşındaki Sıla Abalay'ın öldürüldüğü polis baskınına dair Emniyet kaynaklı yayılan iddialar yalanlanmaya devam ediliyor.

Abalay'ın polis kurşunuyla öldürülmesi sonrası önce Star ve Habertürk, "DHKP-C'nin en üst düzey ismi öldürüldü" iddiasını ortaya atmıştı. 18 yaşındaki Abalay'ın "örgütün en üst düzey ismi olması" kimseye inandırıcı gelmeyince "Operasyonda asıl hedef TİKKO'dan 25 yıldır aranan Rauf Erdem idi. Abalay tesadüfen oradaydı" denildi. Ancak bu iddianın da doğru olmadığı ortaya çıktı.

RAUF ERDEM 7 AY ÖNCE TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin bugün manşetine taşıdığı habere göre 25 yıldır arandığı iddia edilen Rauf Erdem'in 7 ay önce cezaevinden salındığı öne sürüldü. Rauf Erdem'in 90'lı yıllarda Direniş Hareketi davasından 28 yıl hapis cezasına çarptırıldığı, Yargıtay’dan 4 kez dönen dava sürecinde Erdem tahliye edilse de, karar kesinleşince tekrar tutuklandığı aktarıldı. Yaklaşık 7 ay önce cezasını bitirdikten sonra tahliye edilen Rauf Erdem’in infazının süresine dair bir problem olduğu ve 6 Mayıs günü gözaltına alınarak tutuklandığı öğrenildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Avukat Gülizar Tuncer, Erdem’in "Gözaltına alındıktan hemen sonra adliyeye çıkarıldığını belirterek, muhtemelen bir 'infaz hesaplama yanlışlığından' gözaltına altına alınmış olabileceğini, dolayısıyla '25 yıldır aranma' gibi bir durumunun söz konusu bile olmadığını" belirtti.

AVUKAT ASLAN: ABALAY'IN HİÇBİR SUÇTAN ARAMASI YOKTU

Ayrıca Abalay'ın avukatı Oya Aslan da iddiaların aksine müvekkilinin hiçbir suçtan araması olmadığını belirtti. Aslan, "Polislerin söz konusu eve zaten Sıla için gitmediklerini ve orada tesadüfen gördüklerini" doğrulayarak, "Evin mühürlenmesinin de olaydaki infazın gizlenmesi için yapıldığını" ifade etti. Medyada, Abalay'ın 8 suçtan arandığı iddia edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 10 Mayıs 2017 12:14
www.evrensel.net
ETİKETLER Sıla Abalay