Bir kadını taciz edip döven sanığa 20 yıl hapis istemi

Bir kadını taciz edip döven sanığa 20 yıl hapis istemi

Bursa'da bir kadına tacizde bulunan ve karşı koyunca fiziksel şiddet uygulayan Hasan Uluşahan hakkında 20 yıl hapis cezası istendi.

Bursa’da, gece evine giden bir kadına tacizde bulunduğu ve karşı koyunca fiziksel şiddet uyguladığı için tutuklanan 23 yaşındaki Hasan Uluşahan hakkında 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Olay, 6 Şubat'ta Osmangazi ilçesi Aktarhüssam Mahallesi'nde meydana geldi. Hasan Uluşahan, gece saatlerinde alt geçidi kullanarak evine giden bir kadına cinsel tacizde bulundu. Kadın karşı koyunca fiziksel şiddet uyguladı. Olay alt geçide bakan güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Kadının şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. Tacizcinin birçok suçtan kaydı bulunan Hasan Uluşahan olduğunu tespit edildi. Kadının da teşhis ettiği şüpheli tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bursa Cumhuriyet Savcılığının Hasan Uluşahan hakkında yürüttüğü soruşturma tamamlandı. Soruşturma sonunda Uluşahan hakkında, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' ve 'cinsel saldırı' suçlarından Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Toplam 20 yıla kadar hapis cezası istenen Hasan Uluşahan'ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 10 Mayıs 2017 11:22
www.evrensel.net