5 milyon lira çöpe gitti

5 milyon lira çöpe gitti

Yapımına 5 milyon lira harcanan ve 24 yıldır atıl durumda olan Ünye Havaalanı arazisi, Ordu Üniversitesine tahsis edildi.

Ordu’nun Ünye ilçesinde 24 yıldır atıl durumda olan 1800 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde pisti bulunan Ünye Havaalanı arazisi Ordu Üniversitesine tahsis edildi.

Ordu'nun Ünye ilçesinde Valilik İl Özel İdaresi tarafından 250 dönüm arazi üzerine temeli atılan Ünye Havalanında 1800 metre uzunluğunda 30 metre genişliğinde pist inşa edildi. Bugünün parasıyla çalışmalara yaklaşık 5 milyon TL harcandı. Havaalanı ödeneksizlik nedeniyle tamamlanamayınca atıl durumda kaldı.

24  yıldır atıl duran, her yıl Ağustos ayında üreticinin fındık kurutmak için harman olarak kullandığı Ünye havaalanı son olarak Türk Hava Kurumu’na tahsis edildi. Ordu-Giresun Havalimanı'nın yapılarak hizmete açılmasıyla Ünye havaalanı projesi de tamamen rafa kaldırıldı.

Mülkiyeti Orman Genel Müdürlüğü’ne ait olan ve Türk Hava Kurumu tarafından eğitim pisti olarak kullanılan, atıl vaziyetteki Ünye havaalanı arazisi son olarak Ordu Üniversitesi’ne verildi.

Tahsis işlemlerinin ardından 166 bin metrekarelik arazi üzerine üniversite yerleşkesi kurulacağı belirtildi. (DHA)

www.evrensel.net