'Buradayız alışın'

LGBT Onur Haftası Taksim'de düzenlenen Onur Yürüyüşü ile son buldu. Coşkulu geçen yürüyüşte LGBT bireyler homofobi ve transfobiye karşı "Buradayız alışın" dedi.20. LGBT Onur Haftası, bini aşkın LGBT bireyin yanı sıra heteroseksüel bireylerin de katıldığı yürüyüşle sona erdi. LGBT bireyleri


20. LGBT Onur Haftası, bini aşkın LGBT bireyin yanı sıra heteroseksüel bireylerin de katıldığı yürüyüşle sona erdi. LGBT bireyleri ve farklılıkları simgeleyen yedi renkli dev bayrağın açıldığı yürüyüş için Taksim Meydanı'nda bir araya gelen LGBT bireyler, cinsel kimliklerini sergileyen renkli kıyafetleri ile İstiklal Caddesi boyunca yürüdü.  Yürüyüşe LGBT bireylerin anne ve babaları da katıldı.

Trans bireylere karşı ayrımcılık yapıldığı için 25 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen Onur Haftası etkinlikleri kapsamında "Hormonlu domates" ödülü verilen İstiklal Caddesi'ndeki "Mango" mağazası önüne gelindiğinde ise LGBT bireyler "Transfobik mango, homofobik mango" sloganları atarak, transfobiyi bir kez daha teşhir etti.

Yürüyüş sırasında Saint Antuan Kilisesi kapısına da gökkuşağı bayrağı asıldı. Tünel Meydanına kadar süren yürüyüş, meydandaki demir kuleye gökkuşağı bayraklarının çıkarılması ile sona erdi. (İSTANBUL)

www.evrensel.net