Ordu’da Botanik Park’a sahip çıkma çağrısı

Ordu’da Botanik Park’a sahip çıkma çağrısı

EMEP, Orduluları 'Botanik Park'ın yağmasına karşı çıkmaya' çağırdı.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “Botanik Park’ın yağmalanmasına izin verilmemesi” çağrısı yaptı.

“Botanik Park’ın yok edilmesine de şehir hastanesi projesine de karşı olduklarını daha önce açıkladıklarını” dile getiren Poyraz, “Botanik Park Ordu için gerekli bir projeydi ve kimse karşı çıkmadı, destekledi. O zaman övünenler, yüzleri kızarmadan Park’ın ranta, yağmaya açılmasına nasıl izin verebiliyorlar. Burada hizmet yok, yağma var.” dedi.

‘SORULAR YANITLANSIN’

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Botanik Park’ın Şehir Hastanesi yapımına devredilmesi nedeniyle çeşitli sorularının yanıtlanmasının gerekli olduğunu söyledi.
Poyraz bu soruları şöyle sıraladı:
“* Botanik Park için harcanan paralar halkın cebinden çıkmıştı. Bunun hesabını kim verecek?
* Botanik Park için övünenler yanlış yaptıklarını açıklayacaklar mı? Botanik Park projesi ile yanıltıldıklarını, kandırıldıklarını mı söyleyecekler?
* Botanik Park’ın gereksizliğine karar mı verildi, bu kararı kimler verdi?
* Şehir hastanelerini kuran şirket asıl işletmeci olmayacak mı? Bu da sağlığın tamamen özelleştirilmesi değil mi?
* Devlet hastanelerini yıkıp, yap işlet devret modeliyle hastane yapmak halkın çıkarına olduğu söylenebiliyor mu?
* Yıkılacak devlet hastanelerinin değerli arazileri şehir hastanesi yapacak olan şirkete verilecek mi? Buraları şirket nasıl kullanacak?
* Şehir hastanesi personellerinin iş güvencesi olacak mı?
* Hastalar devlet hastanesinden aldığı hizmetin aynısını şehir hastanesinden alabilecek mi? Yoksa daha fazla ücret ödemek zorunda mı kalacaklar?”

HALK, PARKA SAHİP ÇIKMALI

Halkı parka sahip çıkmaya çağıran Poyraz, “Botanik Park yarın Orduluların nefes alacağı bir yer olacak. Halkın malı şirketler lehine yağmalanıyor. Hangi görüşten olursak olalım bu yağmaya karşı çıkmalıyız. Ordu’ya sağlık yatırımı yapılacaksa var olanların neden yıkıldığı sorgulanmalı ve tepkimizi göstermeliyiz.” dedi. (Ordu/EVRENSEL)

www.evrensel.net