Ozanlar, festivalde buluşuyor

Ozanlar, festivalde buluşuyor

Şahkulu Sultan Vakfı, 13 Mayıs'ta Kadıköy'de 'Ozanlar festivali' düzenliyor.

Şahkulu Sultan Vakfı’nın düzenlediği, Alevi Dernekler Federasyonu ve Halk Ozanları Derneği’nin de destek verdiği “Şahkulu Ozanlar Festivali” 13 Mayıs’da Kadıköy’de başlayacak. 

“Unutulmaya yüz tutmuş ozanlık geleneğinin yeniden hatırlanması ve devam etmesi için düzenlenen festivalin açılışında Arif Sağ, Yavuz Top, Sabahat Akkiraz, Yolcu Bilginç, Cavit Murtezaoğlu ve Adil Ali Atalay Alevilikte ozanlık ve aşıklık geleneğini anlatacak. 90’a yakın ozanın-aşığın sahne alacağı festivale İstanbul dışından, Ankara, Afyon, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Tekirdağ, Urfa ve Tokat gibi kentlerden ozanlar katılırken, festivale İran’dan ve Bulgaristan’dan da katılım olacak.

Ozanlar Festivali ile ilgili olarak son hazırlıkları değerlendiren Şahkulu Sultan Vakfı Başkan Yardımcısı Hüseyin Taştekinyaptığı açıklamada, “unutulmaya yüz tutmuş ozanlık geleneğinin yeniden hatırlanması, kent koşullarında da ozanlık geleneğinin yaşamaya devam etmesi için” bu festivali düzenlediklerini belirterek, ozanlık geleneğini yaşatmak için sanatçılardan ve basından dayanışma istedi. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 09 Mayıs 2017 12:36
www.evrensel.net