Mahallede kavga büyüyor

Mahallede kavga büyüyor

Referandum sürecinde iktidara yakın medyada başlayan kavgaya Milliyet Yazarı Nagehan Alçı ve Yeni Şafak Yazarı Salih Tuna da katıldı. 

Referandum sürecinde iktidara yakın medyada “AKP içinde ‘gizli hayırcı’lar var” iddiasıyla başlayan tartışmalar devam ediyor. Cem Küçük’ün “Artık AK Parti’nin bu radikal İslamcılarla da yollarını ayırması lazım” ifadesi ile alevlenen tartışmalara son olarak Milliyet Yazarı Nagehan Alçı ve Yeni Şafak Yazarı Salih Tuna da katıldı. 
“İslamcılar arası meydan muharebesi” başlıklı yazısı nedeniyle Alçı’ya tepki gösteren Tuna, “Benimle ilgili her cümlesi hilafı hakikat. Hem Cem Küçük, ‘İslamcı’ mıymış? Nasıl yani? Rasim Ozan (Kütahyalı) gibi falan mı?” diye yazdı. 

“Mahalle”deki tartışmaları köşesine taşıyan Alçı, tarafların Yeni Şafak yazarları Aydın Ünal ve Salih Tuna çevresinde konumlandığını iddia ederek şunları yazmıştı: “Bu savaşın birçok cephesi mevcut. Öncelikle Star gazetesinde Ahmet Taşgetiren-Ahmet Kekeç, Yeni Şafak gazetesinde ise Salih Tuna-Aydın Ünal kavgası çok uzun süredir devam ediyor. Burada ismi geçen dört yazar da kendilerini İslamcı olarak tanımlıyorlar. Fakat kavga sırasında bir taraf öbürünü İslamcı olmamakla itham ediyor hatta çok ağır sözler sarf ediyor. Bu saflaşmada Kemal Öztürk ve İsmail Kılıçarslan gibi İslamcılar, Ünal-Taşgetiren kanadını Turgay Güler ve Cem Küçük gibi İslamcılar Kekeç-Tuna tarafını destekliyor.”

TUNA: YONUN FARKINDAYIZ

Alçı’ya tepki gösteren Salih Tuna ise Cem Küçük’ün “İslamcı” olarak tanımlanmasının yanlış olacağı görüşünü dile getirerek, sosyal medya hesabından Alçı’ya yanıt verdi.  Alçı’ya “Benimle ilgili her cümlesi hilafı hakikat” diye yanıt veren Tuna, “Hem Cem Küçük, ‘İslamcı’ mıymış? Nasıl yani? Rasim Ozan (Kütahyalı) gibi falan mı?” dedi. Tuna, sözlerine şöyle devam etti: Profesyoneller ne yaparlarsa yapsınlar, çatallı dillerini nereye uzatırsa uzatsınlar, Müslümanları birbirine düşüremeyecekler. Operasyonun farkındayız! Kime karşı olduğumuzu söylüyorsanız, şu andan itibaren o bizim kardeşimizdir. Nokta”

ERDOĞAN KAVGAYA İLİŞKİN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “mahalle”de yaşanan tartışmalara yorumu ise, “İslamcı olanlar atılıyor, İslamcı olmayanlar getiriliyor’ deniliyor. Bir siyasi partinin çalışmalarında, İslamcı olmak ya da olmamak şeklinde bir ayrım yapmak zaten yanlış. Biz tekkeye mürit aramıyoruz” oldu. “Kim Erdoğan’a daha yakın” boyutuna da taşan tartışmaya ilişkin olarak Erdoğan’ın yaptığı son gönderme, “Kimsenin kendisi adına konuşamayacağı, aksini iddia etmenin fitne anlamı taşıdığı” oldu. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net