Tüm kitabı elle yazıp cezaevine gönderdi!

Tüm kitabı elle yazıp cezaevine gönderdi!

Dilara Çelik kitap yasağını aşmak için cezaevindeki arkadaşlarına 'Kim Bağışlayacak Beni?' adlı kitabı elle yazarak gönderdi.

Dilara Çelik kitap yasağını aşmak için cezaevindeki arkadaşlarına Birhan Keskin’in yaklaşık 200 sayfalık “Kim Bağışlayacak Beni?” kitabını elle yazarak gönderdi.

Gazete Karınca'nın haberine göre, 3 Nisan’da gözaltına alınan Mehmet Devrim Zongur, Süleyman Ay, Yasin Karasulu, Furkan İnce ve manevi babası Mehmet Ali Uğurlu tutuklanarak Antalya L Tipi Cezaevine gönderildi. Dosyada gizlilik olması sebebiyle ne yakınlarına ne de avukatlarına konu ile ilgili bilgi verilmedi. Televizyon, radyo, kitap, dergi erişimleri yasak olan tutuklular, aileleri ile de görüştürülmüyor. 5 tutuklu da tecrit koşulları dolayısıyla açlık grevine girdi. Tutukluların arkadaşı Dilara Çelik, cezaevi yönetiminin getirdiği kitap yasağına da bir çözüm buldu.  Birhan Keskin’in yaklaşık 200 sayfalık “Kim Bağışlayacak Beni?” kitabını elle yazarak koğuşa gönderen Çelik, “Koşullar değişene dek tutukluların isteğine göre roman, şiir kitapları yazmayı sürdüreceğim” dedi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net