Hakim ve Savcılara yönelik FETÖ soruşturması; 5 tutuklama

Hakim ve Savcılara yönelik FETÖ soruşturması; 5 tutuklama

‘FETÖ’ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 23 hakim ve savcıdan 5’i tutuklandı, 11'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

‘FETÖ’ soruşturması kapsamında, meslekten ihraç edildikten sonra gözaltına alınan 23 hakim ve savcıdan 5'i tutuklandı, 11'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer 7 şüphelinin ise adliyedeki işlemleri sürüyor.  

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Önder Yaman'ın koordinesinde, FETÖ/PDY'ye mensup olduğu iddia edilen hakim ve savcılara yönelik soruşturma çerçevesinde meslekten ihraç edilen 6 savcı, 16 hakim ve 1 idari hakim gözaltına alındı. Şüphelilerden 16'sı, savcılıkça ifadelerinin alınmasının ardından "FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği ise  bu şüphelilerden 5'inin "Silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklanmasına karar verdi. 11 şüphelinin ise yurt dışına çıkış yasağıyla serbest bırakılmasına karar verildi. 7 şüpheliyle ilgili işlemler ise halen devam ediyor. (DHA)
 

www.evrensel.net
ETİKETLER FETÖhakimsavcı