Basketbol Federasyonu: Sorumlular disipline sevk edildi

Basketbol Federasyonu: Sorumlular disipline sevk edildi

Basketbol Federasyonu, Yakın Doğu Üniversitesi-Fenerbahçe maçında yaşanan olayların sorumlularının Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini duyurdu.

Türkiye Basketbol Federasyonu bir açıklama yayımlayarak  "Kadınlar Basketbol Ligi final serisinde dün oynanan Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe müsabakasında yaşanan olaylar nedeniyle sorumlular, TBF Ligler Direktörlüğü tarafından derhal Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir" dedi.

Dünkü maçta Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Yakın Doğu Üniversitesi Başkanı Işık Eyigüngör'e tokat atmıştı. Açıklamada disiplin kuruluna sevk edilen "sorumlular"ın kimler olduğu yer almıyor.

Basketbol federasyonundan yapılan açıklama şu şekilde;

"Bilyoner.com KBL Final Serisi'nde bugün oynanan Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe müsabakasında  yaşanan olaylar nedeniyle sorumlular, Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörlüğü tarafından derhal Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yaşanan olaylarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamada  bulunmuştur:

'Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe karşılaşmasında yaşanan olaylardan büyük bir üzüntü duydum.

Basketbolumuzu bu tür olaylardan arındırmak üzere Federasyon olarak kararlı duruşumuza devam edeceğiz.

Nitekim; bu müsabakada yaşanan olayın sorumluları da Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş olup, Disiplin Kurulumuz ayrıntılı inceleme ve değerlendirme yaparak en kısa zamanda kararını verecektir.

Asla tasvip etmeyeceğimiz bu olay nedeniyle duyduğum üzüntüyü bir kez daha paylaşır; benzer olayların tekrar etmemesi uğruna gerekli tüm tedbirlerin alınacağından kimsenin kuşkusunun olmamasını isteriz.” (SPOR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 08 Mayıs 2017 12:41
www.evrensel.net