Palandöken'e mayıs karı 

Palandöken'e mayıs karı 

Erzurum'da son bir haftadır etkili olan yağmur ve soğuk havanın ardından gece Palandöken'e kar yağdı.

Erzurum'da son bir haftadır etkili olan yağışlı havaların ardından gece Palandöken'e kar yağdı. Soğuk havalar nedeniyle akşamları evlerinde kalorifer ve soba yakan Erzurumlular bu görüntüye alışık olduklarını söyledi. Nisan ayında bile şehir merkezine kar yağdığını ifade eden Raci Kelkitli, "Sabaha uyandığımda Palandöken'i karla kaplı görünce şaşırmadım. Çünkü bunlara çok alıştık. Uzun süredir devam eden soğuklar nedeniyle özellikle akşamları evlerde soba ve kaloriferleri yakıyoruz" dedi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, bölgede havanın parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren, gece saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceğini belirtti. Yetkililer bir de uyarı yaparak, "Rüzgar öğle saatlerinden itibaren kuvvetlice 30-50 kilometre hızla esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk hasarı gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerek" dedi

En düşük hava sıcaklığının 4 derece olduğu Erzurum'da yüksek kesimlerle birlikte bazı ilçerelede karla karışık yağmur yağdı. (DHA)

www.evrensel.net