Türkiye genelinde uyuşturucu operasyonu

Türkiye genelinde uyuşturucu operasyonu

Türkiye genelinde özel harekat polislerinin destek verdiği uyuşturucu operasyonları düzenlendi.

Türkiye'nin 79 ilinde eş zamanlı olarak sokak satıcılarına yönelik uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Operasyonlarda çok sayıda eve baskın yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı'nın koordinasyonunda ülke genelinde uyuşturucu satıcılarına yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.Emniyet Genel Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre; İhbar ve istihbari bilgilerin değerlendirilmesi sonucunda Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen şahıslara yönelik 1676 ekip ve 7118 personelle 907 adreste 913 şüpheliye yönelik eş zamanlı şafak operasyonu düzenlendi.

ESKİŞEHİR

Eskişehir'de aralarında Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi ekiplerinin de bulunduğu 150 polisin katılımıyla uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Operasyonda bir evin mutfağına saklanmış poşet içinde sentetik uyuşturucu bonzai buldu.

Operasyona Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele, Asayiş, Terörle Mücadele, Önleyici Hizmetler ile Özel Harekat şubelerinde görevli polisler katıldı. Sabah erken saatlerinde düzenlenen operasyonda özel harekat polisleri apartman ve evlerin kapılarını koçbaşları ile kırıp içeri girdi. Eskişehir'de 10 ayrı adresi eş zamanlı yapılan operasyonda polis köpeği 'Leydi' de kullanıldı. Bir evin mutfağında sebzelikte saklanmış poşet içerisine konulmuş bir miktar bonzai buldu.

ANTEP

Antep'te özel harekat timlerinin de katılımıyla düzenlenen operasyonlarda 5 kişi gözaltına alınırken, bulunan uyuşturuculara el konuldu. Operasyon düzenlenen ve dışında 4 güvenlik kamerası bulunan bir evde yapılan aramada 5 tüfek, 1 tabanca ile çelik yelek ele geçirildi.

Kentin çeşitli semtlerinde şüphelilere ait 10 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Kapıları 'koç başı' ve balyoz kullanarak kırarak içeri giren polis, şüphelileri gözaltına alarak evlerde arama yaptı. 200 polisin katılımıyla gerçekleştirilen ve narkotik köpeği Alex'in de kullanıldığı operasyonlarda arama yapılan evlerde satışa hazır esrar, eroin ile uyuşturucu haplar bulundu.

Operasyon kapsamında özel harekat polisleri; Sultan Selim Mahallesi'nde dışı güvenlik kameraları ile donatılmış eve balyozla kapısını kırarak girdi. 5 tüfek ile 1 tabanca, çok sayıda bıçak ve fişek bulunan evde yapılan detaylı aramada ayrıca bir de çelik yelek ele geçirildi. Evde uzun süre arama yapan polis, şüpheli bir kişiyi gözaltına alarak sorgulamak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Diğer adreslerde de uyuşturucu ele geçiren polisler 4 şüpheliyi daha gözaltına aldı.

İSTANBUL

Emniyet Müdürlüğü'nün Fatih Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinden saat 05.00 sıralarında konvoy halinde hareket eden polis ekipleri Küçükçekmece'de eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyona Özel Harekat, Çevik Kuvvet ekipleri katıldı. Polis helikopteri de havadan operasyona destek verdi.

Kanarya Mahallesi Akbaba Sokak'ta bulunan 5 katlı bir apartmana baskın yapan polis ekipleri, binanın 2'inci katındaki bir dairede arama yaptı. Aramalar sırasında Özel Harekat polislerinin bina girişinde önlem aldığı görüldü.

ADANA

Adana'da düzenlenen hava destekli operasyonda 15 kişi gözaltına alına alındı. Yapılan aramalarda 3 kilo 850 gram esrar, 70 kök hint keneviri ile ruhsatsız 2 av tüfeği ele geçirildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde uyuşturucu satışı yaptığı belirlenen kişilerin adreslerine sabahın ilk saatlerinde operasyon düzenledi. 500 polisin katıldığı operasyona, polis helikopteri de havadan destek verdi.

29 ev ve işerinde köpeklerle arama yapan ekipler, 3 kilo 850 gram esrar, 70 kök hint keneviri ile 2 ruhsatsız av tüfeği ele geçirdi. Haklarında arama kararı bulunan 15 kişi gözaltına aldı.

ANKARA

Ankara'da Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi ekiplerinin de bulunduğu 500 polisin katılımıyla uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Sabah erken saatlerinde Altındağ'a bağlı Yenidoğan bölgesinde düzenlenen operasyonda bazı evlerin kapıları kırılarak içeri girildi ve geniş çaplı arama yapıldı. Operasyonda 1 kişi gözaltına alındı. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 08 Mayıs 2017 09:18
www.evrensel.net