01 Temmuz 2012 14:02

‘ÖYM’ler konusunda yapılacak düzenlemeler belirsiz’

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Özel Yetkili Mahkemeler (ÖYM)’in kamuoyunda tartışılmadan kaldırılmasında muhalefet ile uzlaşma yerine başka dinamiklerle uzlaşmanın tercih edildiğini söyledi. CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi ise ÖYM’ler konusunda yapılacak düzenlemenin belirsizliğini koruduğunu belirtti.Mec

‘ÖYM’ler konusunda yapılacak düzenlemeler belirsiz’

Paylaş

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Özel Yetkili Mahkemeler (ÖYM)’in kamuoyunda tartışılmadan kaldırılmasında muhalefet ile uzlaşma yerine başka dinamiklerle uzlaşmanın tercih edildiğini söyledi. CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi ise ÖYM’ler konusunda yapılacak düzenlemenin belirsizliğini koruduğunu belirtti.
Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Hamzaçebi, üçüncü yargı paketinin reform diye sunulduğunu belirterek, pakette reform niteliği taşımayan birçok maddenin bulunduğunu ifade etti.
ÖYM’ler konusunda hükümetin ne kadar doğru olduğundan emin olmadıklarını ifade eden Hamzaçebi, ÖYM’lerin yaptıkları soruşturma ve kovuşturmalar ile yargılamalarının kamuoyunda tartışma haline geldiğini savundu. Vatandaşların büyük çoğunlukla ÖYM’lerin hukuk ve adalet dağıtmadığını düşündüğünü iddia eden Hamzaçebi, CHP olarak bunların bir operasyonel mahkemeler olduğunu düşündüklerini ve demokrasilerde olmaması gerektiğini belirtti. (ANKARA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

‘ÖYM’ler ile birlikte Anayasa da değişmeli’

SONRAKİ HABER

Trump yine tehdit etti: Venezuela'ya en sert yaptırımları uygulamadık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa