01 Temmuz 2012 14:22

Cemevi saldırısına tepki

Mersin'in Tarsus ilçesine  bağlı Yenice beldesindeki Sıdkı Baba Cemevi’ne küfürlü yazılar yazılarak yapılan saldırıya tepkiler geliyor.Gazetemizde de yer bulan saldırıyla ilgili yapılan basın açıklamasında konuşan Alevi Kültür Dernekleri Yenice Şube Başkanı Gazi Kemal Uyumaz, “Eğer bu provokasyonu gerçek

Cemevi saldırısına tepki

Paylaş

Gazetemizde de yer bulan saldırıyla ilgili yapılan basın açıklamasında konuşan Alevi Kültür Dernekleri Yenice Şube Başkanı Gazi Kemal Uyumaz, “Eğer bu provokasyonu gerçekleştirenlerin amacı Yenice’de bir Alevi Sünni çatışması başlatmaksa biz Aleviler buna asla izin vermeyeceğiz. Bugün bizlere düşen her zaman olduğu gibi sakinliğimizi  korumaktır.” diye konuştu.

Basın açıklamasına katılan Yenice Belediye Başkanı Ali Kuru ise “Basit bir olay bir orman yangınına dönüşebilir. Bu durumun planlı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bunun için de herhangi bir girişimde bulunmayı gerek görmedik. Toplumsal barışın bozulmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Alevi kültür derneklerinin yaptığı açıklamadan sonra bir açıklama da Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi’nden geldi. Kaymakam Güldibi, “Türk’ü, Kürt’ü, Alevi’si, Sünni’si birer parçamız ve zenginliğimizdir. Yenice halkı böyle bir provokasyona alet olmadıkları için teşekkür ederiz” dedi. (Tarsus/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İhracat hammaddeyi bile karşılamadı

SONRAKİ HABER

Polis kanunu değişikleri sonrası 393 ölüm yaşandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa