Abdullah Gül'ün babası hayatını kaybetti

Abdullah Gül'ün babası hayatını kaybetti

Abdullah Gül'ün babası 91 yaşındaki Ahmet Hamdi Gül, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün babası 91 yaşındaki Ahmet Hamdi Gül, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Bir süredir yaşlılığa bağlı olarak hastanede tedavi gören, son bir aydır ise özel doktor ve hemşire gözetiminde evinde bakım altına alınan Ahmet Hamdi Gül dün gece yarısı fenalaştı. Özel ambulansla tedavi gördüğü Acıbadem Kayseri Hastanesi'ne kaldırılan Ahmet Hamdi Gül, saat 18.40'ta yaşamını yitirdi.

Acıbadem Kayseri Hastanesi Baştabibi Ömer Akbeyaz, "Hastamız Ahmet Hamdi Gül, dün gece saat 00.05 sıralarında evinden ambulansla alınarak bilinç bulanıklığı, solunum sıkıntısı, bulantı ve kusma şikayetleriyle, septik şok tanısıyla yoğun bakıma alındı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kalp durması sonucu 18.40 itibarıyla kaybedildi" dedi.

ABDULLAH GÜL KAYSERİ'DEYDİ

Gül, babası Ahmet Hamdi Gül'ü rahatsızlığının ilerlemesi nedeniyle son bir ayda 3 kez ziyaret etmiş, cuma günü de İstanbul'dan Kayseri'ye gelmişti.

Ahmet Hamdi Gül, Kayseri'deki 2'nci Hava İkmal Bakım Merkezinde uzun yıllar torna ustası olarak çalıştı. Emekli olduktan sonra Sanayi Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgesi'nde Asteksan şirketini kurdu.

Adeviye Gül ile evli olan Ahmet Hamdi Gül, 3 çocuk babasıydı.

CENAZE TÖRENİ YARIN

Ahmet Hamdi Gül yarın toprağa verilecek. Cenaze namazı yarın öğlen Melikgazi ilçesi Cami-i Kebir'de kılınacak. (Kayseri/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 07 Mayıs 2017 20:14
www.evrensel.net
ETİKETLER Abdullah Gül