CHP: 'Cumhurbaşkanına hakaret’ maddesi kaldırılsın

CHP: 'Cumhurbaşkanına hakaret’ maddesi kaldırılsın

CHP, TCK'den 'Cumhurbaşkanına hakaret' maddesinin kaldırılması için kanun teklifi verdi.

CHP, Türk Ceza Kanunundan “Cumhurbaşkanına hakaret” başlıklı 299’uncu maddenin yürürlükten kaldırılması için kanun teklifi verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Türk Ceza Kanunun 299’uncu Maddesinin  Yürürlükten Kaldırılması Hakkında Kanun Teklifini TBMM Başkanlığına sundu. Teklif, Türk Ceza Kanunun “Cumhurbaşkanına hakaret” başlıklı 299’uncu maddesinin yürürlükten kaldırılmasını öngörüyor. “Cumhurbaşkanına hakaret” başlıklı maddeye göre; Cumhurbaşkanına hakaret eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Verilecek ceza, suçun alenen işlenmesi hâlinde, altıda biri; basın ve yayın yolu ile işlenmesi hâlinde, üçte biri oranında artırılır. (AnkaraANKA)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Kastamonu'lu Muhsin 6 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    O zaman Atatürk'ün Hayatını Araştırılamaz soruşturulması dahi teklif edilemez maddesi de kalsın ki bütün gerçekler gün yüzüne çıksın bu zamana kadar olan cumhurbaşkanlarının hakaret edilmesi yasak bu zamandan sonra neden serbest olsun artık CHP pkknın sözcüsü olmuş resmen

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.