Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için açlık grevi

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için açlık grevi

Akademisyen Nuriye Gülmen ve Öğretmen Semih Özakça’ya destek olmak amacıyla başlatılan açlık grevini Sosyolog Doç. Dr. Dilek Hattatoğlu devraldı.

Açlık grevlerinde 60. günü geride bırakan Akademisyen Nuriye Gülmen ve Öğretmen Semih Özakça’ya destek olmak amacıyla başlatılan açlık grevini Sosyolog Doç. Dr. Dilek Hattatoğlu devraldı.

Ankara Yüksel Caddesi’nde açlık grevinde olan Akademisyen Nuriye Gülmen ve Öğretmen Semih Özakça’ya destek olmak amacıyla kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edilen ve görevlerini sürdüren akademisyenlerin Kadıköy’de başlattığı açlık grevi ikinci gününde devam etti. Dün açlık grevini KHK ile ihraç edilen Sosyolog Doç. Dr. Dilek Hattatoğlu devraldı. 

Amaçlarının, arkadaşlarının mücadelesini sahiplenmek ve bir an önce taleplerinin kabul edilmesi olduğunu vurgulayan Hattatoğlu, Gülmen ve Özakça’nın sadece kendileri için değil KHK’ler ile ihraç edilen bütün kamu emekçileri için böyle bir eylem yaptıklarını söyledi.

Hattatoğlu, Gülmen ve Özakça’nın hayatlarından endişe ettiklerini belirterek, onların seslerini yükseltmek amacıyla önümüzdeki günlerde Almanya ve Ankara’da da eylemler gerçekleştireceklerini aktardı. Dönüşümlü açlık grevi eylemini bugün Munzur Üniversitesi Araştırma Görevlisi iken KHK ile ihraç edilen Emine Sevim devralacak. (İstanbul/DİHABER)

www.evrensel.net