Polis, Esenyurtluların kimlik bilgilerini istedi

Polis, Esenyurtluların kimlik bilgilerini istedi

Esenyurt Emniyet Müdürlüğü, ilçedeki tüm site ve apartmanlara yazı göndererek, tüm kat sahipleri ve kiracıların kimlik bilgilerini istedi.

İstanbul Esenyurt Emniyet Müdürlüğü, ilçedeki tüm site ve apartmanlara yazı göndererek, tüm kat sahipleri ve kiracıların kimlik bilgilerini istedi.

İlçedeki tüm apartman ve sitelere gönderilen yazıda, Kimlik Bildirme Kanunu'na göre apartman yöneticileri ve kapıcılarının binalarında bildirim dışı kimselerin oturup oturmadığını, çalışıp çalışmadığını, garaj, kömürlük ve boş daire gibi bölümlere saklanmaları, bazı eşya ve maddeleri gizlemelerin olup olmadığını bildirmekle yükümlü olduğu belirtildi. Apartman yöneticisi ve kapıcıların kanuna aykırılıkları ve diğer şüpheli hususları kolluğa bildirmek zorunda olduğunun belirtilerek, Esenyurt'taki kat sahiplerine ait kimlik bilgisi ekli verilerin dijital olarak ve kağıt çıktısı alınarak site yöneticileri tarafından 15 Mayıs’a kadar polis merkezine verileceği, aksi taktir de her bir kişi için 33 TL idari para cezası kesileceği bildirildi. (DİHABER)
 

www.evrensel.net