06 Mayıs 2017 04:29

Polis, Esenyurtluların kimlik bilgilerini istedi

Esenyurt Emniyet Müdürlüğü, ilçedeki tüm site ve apartmanlara yazı göndererek, tüm kat sahipleri ve kiracıların kimlik bilgilerini istedi.

Polis, Esenyurtluların kimlik bilgilerini istedi

Paylaş

İstanbul Esenyurt Emniyet Müdürlüğü, ilçedeki tüm site ve apartmanlara yazı göndererek, tüm kat sahipleri ve kiracıların kimlik bilgilerini istedi.

İlçedeki tüm apartman ve sitelere gönderilen yazıda, Kimlik Bildirme Kanunu'na göre apartman yöneticileri ve kapıcılarının binalarında bildirim dışı kimselerin oturup oturmadığını, çalışıp çalışmadığını, garaj, kömürlük ve boş daire gibi bölümlere saklanmaları, bazı eşya ve maddeleri gizlemelerin olup olmadığını bildirmekle yükümlü olduğu belirtildi. Apartman yöneticisi ve kapıcıların kanuna aykırılıkları ve diğer şüpheli hususları kolluğa bildirmek zorunda olduğunun belirtilerek, Esenyurt'taki kat sahiplerine ait kimlik bilgisi ekli verilerin dijital olarak ve kağıt çıktısı alınarak site yöneticileri tarafından 15 Mayıs’a kadar polis merkezine verileceği, aksi taktir de her bir kişi için 33 TL idari para cezası kesileceği bildirildi. (DİHABER)
 

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

ETHA muhabiri Pınar Gayıp serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

Trump'ın Golan Tepeleri açıklamasına tepkiler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa