Deri-İş Temsilciler Kurulu toplandı

Deri-İş Temsilciler Kurulu toplandı

Deri-İş Sendikası Tuzla Şubesi Temsilciler Kurulu, sonuç bildirgesini açıkladı.Ülkenin ve sendikal hareketin gündemine dair temel konuların değerlendirildiği Temsilciler Kurulunun sonuç bildirgesinde, Suriye ile yaşanan uçak krizi, KESK’e yönelik yapılan operasyon, hava iş koluna getirilen grev yasağı  ve THY işçil

Deri-İş Sendikası Tuzla Şubesi Temsilciler Kurulu, sonuç bildirgesini açıkladı.

Ülkenin ve sendikal hareketin gündemine dair temel konuların değerlendirildiği Temsilciler Kurulunun sonuç bildirgesinde, Suriye ile yaşanan uçak krizi, KESK’e yönelik yapılan operasyon, hava iş koluna getirilen grev yasağı  ve THY işçilerinin işten çıkarılması ve Deri-İş’in sürdürdüğü mücadele ve direnişlerin ele alındığı kaydedildi.

KESK’e yönelik baskıların yeni bir durum olmadığının belirtildiği bildirgede, AKP’nin emek güçlerine sistemli bir saldırısının ve sindirme hareketinin olduğu belirtildi.

Hava-İş Sendikasına ve THY işçilerine yönelik hak ihlalleri ve işten çıkarılmaların meydana geldiğinin belirtildiği bildirgeye şöyle devam edildi; “Havacılık iş kolundaki grev yasağı kabul edilemez ve derhal geri çekilmelidir. Bu hak gaspı sadece Hava-İş Sendikasına ve hava iş kolunda çalışan emekçilere yönelik değil, aynı zamanda bütün işçi sınıfına yönelik bir tehdittir.”

Temsilciler Kurulu TOGO Ayakkabı, Kampana Deri, Billur Tuz , MICHA ile CEHA işçilerinin direnişine de destek verdiklerini duyurdu. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net