DİSK’in kampanyası Aliağa’da

DİSK’in kampanyası Aliağa’da

DİSK’in Türkiye genelinde başlattığı “Zalimin zulmüne direneceğiz” imza kampanyası Aliağa’da son buldu. Aliağa Belediyesi taşeron işçilerinin desteklediği kampanyanın son gününde taşeron işçileri hükümetin “Ulusal İstihdam Projesini” eleştiren basın açıklaması yaptı. Genel-İş’e ye

Demokrasi Meydanı’nda Aliağa belediyesi taşeron işçileri adına basın açıklaması yapan Nurettin Balcı, AKP iktidarının emekçilere dünyayı dar eden politikalarına karşı olduklarını belirtti. “Sendikal hak ve özgürlüklerin kısıtlanmasına, işçilerin iş cinayetlerine kurban edilmesine, örgütsüzleştirmelere, toplumun baskı altına alınmasına karşı, insan onuruna yaraşır bir iş ve insanca bir yaşamı savunmak için başlattığımız imza kampanyasını bitiriyoruz” dedi.   

Ulusal İstihdam Stratejisinin amacının iş güvenliğini tamamen ortadan kaldırmak olduğunu belirten Balcı, AKP hükümetinin işçilerin güvencelerinden ve hayatlarını nasıl sürdüreceklerinden ziyade patronların kazançlarının artmasıyla ilgilendiğini ifade etti.

Balcı “Taşeronlaşmayla beraber yaratılmaya çalıştıkları örgütsüz, sendikasız, güvencesiz ve kölece çalışma koşullarını kabul etmeyeceğiz. Aliağa Belediyesi çalışanı taşeron işçileri olarak, Aliağa Belediyesinde taşeronu yok edene kadar mücadelemize devam edeceğiz” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net