Yıkımlara karşı birleşik mücadele

Yıkımlara karşı birleşik mücadele

KENTSEL Dönüşüm adı altında sürdürülen yıkımlara karşı barınma hakkı için mücadele eden platform temsilcileri HDK Milletvekili Levent Tüzel’i Meclis’te ziyaret etti. Mecliste temaslarda bulunan platform üyeleri Afet Riski Altındaki Alanaların Dönüştürülmesi Kanununun iptali için Anayasa Mahkem

KENTSEL Dönüşüm adı altında sürdürülen yıkımlara karşı barınma hakkı için mücadele eden platform temsilcileri HDK Milletvekili Levent Tüzel’i Meclis’te ziyaret etti. Mecliste temaslarda bulunan platform üyeleri Afet Riski Altındaki Alanaların Dönüştürülmesi Kanununun iptali için Anayasa Mahkemesine götürülmesini talep ettiler.

Tüzel platform temsilcilerinin kabulunde 9 aydır bu Meclisten çıkan hükümet yasalarının yıkım yasaları olduğunu, emekçi halkın çıkarlarını değil sermaye grubunun çıkarlarını koruduğunu belirterek meclisteki muhalefetin bu yasaları çıkartmalarına engel olamadıklarını, asıl muhalefetin halk güçlerinin olduğunu söyledi. Halk güçlerinin siyasi farklılık gözetmeksizin, dernekler-odalar-siyasi partiler ve halkın bütün kesimlerinin birleşerek mücadele etmesi gerektiğini belirtti. (ANKARA) 

www.evrensel.net