29 Haziran 2012 09:24

'KCK' ana davasının 53. duruşması başladı

DEP eski Milletvekili Hatip Dicle ile BDP milletvekilleri Selma Irmak ve Kemal Aktaş'ın da aralarında bulunduğu 95'i tutuklu 152 Kürt siyasetçi hakkında "KCK" adı altında açılan davanın 53'ncü duruşması başladı.DEP eski Milletvekili Hatip Dicle ile BDP milletvekilleri Selma Irmak ve Kemal Aktaş'ın da aralarında bulunduğu 9

'KCK' ana davasının 53. duruşması başladı

Paylaş

DEP eski Milletvekili Hatip Dicle ile BDP milletvekilleri Selma Irmak ve Kemal Aktaş'ın da aralarında bulunduğu 95'i tutuklu 152 Kürt siyasetçi hakkında "KCK" adı altında açılan davanın 53'ncü duruşması başladı.

DEP eski Milletvekili Hatip Dicle ile BDP milletvekilleri Selma Irmak ve Kemal Aktaş'ın da aralarında bulunduğu 95'i tutuklu 152 Kürt siyasetçi hakkında "KCK" adı altında açılan davanın 53'üncü duruşması Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı. Diyarbakır Adliyesi çevresi ve içinde yoğun güvenlik önlemi alınırken, Adliye binasına girmek isteyenler ise kurulan 3 arama noktasından geçirilerek arandı. Duruşma öncesi sanık yakınlarıyla sanıklar mesafenin uzak olmasına rağmen yüksek sesle sohbet ettikleri görüldü.

Mahkeme heyetinin yerini almasının ardından yapılan yoklamada, aralarında DEP eski Milletvekili Hatip Dicle ile Van Milletvekili Kemal Aktaş'ın da bulunduğu 29 sanık raporlu olduğu gerekçesiyle duruşmaya katılmadı. Öte yandan polisin sanık yakınları tarafından içeriye alınan pet suları toplaması dikkat çekti. (Diyarbakır/DİHA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

'Evren ve Şahinkaya mahkemeye gelemez'miş

SONRAKİ HABER

Rezidansın 9. katından düşen kadının itilerek öldürüldüğü iddia edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa