CHP’li  Ekşi için 50 yıl isteniyor

CHP’li Ekşi için 50 yıl isteniyor

Orhanlı Eski Belediye Başkanı Cemil Ekşi hakkındaki iddianame Kartal 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Davanın ilk duruşması ise 19 Temmuzda görülecek.Tuzla İlçesi Orhanlı Beldesi Eski Belediye Başkanı CHP’li Cemil Ekşi, hakkındaki yolsuzluk iddialarından dolayı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir operasyonla

Tuzla İlçesi Orhanlı Beldesi Eski Belediye Başkanı CHP’li Cemil Ekşi, hakkındaki yolsuzluk iddialarından dolayı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir operasyonla gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Sahte faturalarla hayali kırtasiye alımı yaparak belediyeyi yaklaşık 2 milyon lira zarara uğratmak ve zimmetine para geçirmekle suçlanan Ekşi ve beraberindeki 33 kişi hakkında hazırlanan iddianame Kartal 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunuldu. Savcı, Ekşi ve beraberindeki 8 kişi hakkında 50’şer yıla kadar hapis cezası isterken; tutuksuz yargılanan 24 kişi için ise, resmi belgede sahtecilik suçundan 8’er yıla kadar hapis ile cezalandırılmaları talep ediliyor.

EVRAKLAR SAHTE, PARA GERÇEK

Savcı Ayhan Aktuğ’un hazırladığı 55 sayfalık iddianamede, Cemil Ekşi ve belediye çalışanlarına; sahte tekliflerle sahte ihaleler düzenlemek, ihaleyi alan sahte firmalar için sahte faturalar almak gibi suçlamalar yöneltiyor. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net